STANDART MERKEZİ

Kaliteli bir sistem için kaliteli bir referans gerekir...

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa

Gıda sektöründe kullanılan bone, maske, galoş, eldiven, kağıt havlu ve peçeteler hakkında

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfEn iyi 

 

BONELER

Gıda sektöründe bone kullanımı
Gıda sektörüne kişisel hijyen kurallarının en önemlilerinden birisi olan bone kullanımı ürünlere saç bulaşmasını böylece yabancı madde riskini önleyen bir araçtır. Bone yada diğer bone türleri ile karışmayı önlemek için akordiyon bone olarak da adlandırılmaktadır.

Bone kullanımı nasıl olmalıdır
Boneler kulaklar dahil olarak tüm baş çevresindeki saçlı kısmı kapatacak şekilde kullanılmalıdır. Gıda sektöründe genel olarak beyaz bone kullanılmakta fakat mavi ve metalli mavi boneleri kullanan gıda firmaları da vardır. Genel anlamda mavi bone tercih edilmesi daha uygudur.

Bone renk ve çeşitleri
Beyaz akordiyon bone
Mavi akordiyon bone
Metalli mavi akordiyon bone

Bone ölçüleri
Bazılarımız bonelerin tek tip ölçüde olduğunu sanırız fakat boneler 18’’ ile 23’’ arasında ölçülerde üretilmektedirler. Bazı işletmelerde boneler özellikle uzun saçlı bayanlara küçük gelmekte ve saçlar tam olarak kapanamamaktadır. Bu yüzden işletmenizde çalışanların saçlarını tam olarak kapatabilmeleri için büyük boy bone tercih etmeniz uygun olur.

Bone yapısı
Boneler nonwoven denilen bir kumaştan yapılmaktadır. Elastiki kısmında ise lastik kullanılmaktadır. Lastik tipi tek lastikli yada çift lastikli olarak 2 çeşittir.

Metalli yada metalsiz beyaz yada mavi boneyi buradan tedarik edebilirsiniz.


MASKELER

Gıda sektöründe maske kullanımı
Gıda sektörüne kişisel hijyen kurallarının birisi olan maske kullanımı ürünlere sakal ve bıyıklardan kıl bulaşmasını böylece yabancı madde riskini önleyen bir araçtır.

Maske kullanımı nasıl olmalıdır
Maskeler burun dahil olarak yüz çevresindeki sakal ve bıyık kısmı kapatacak şekilde kullanılmalıdır. Gıda sektöründe genel olarak beyaz maske kullanılmakta fakat mavi maskeleri kullanan gıda firmaları da vardır.

Maske renk ve çeşitleri
Beyaz maske , tek katlı ve iki katlı veya ipli veya lastikli
Mavi maske, tek katlı ve iki katlı veya ipli veya lastikli

Maske yapısı
Maskeler nonwoven denilen bir kumaştan yapılmaktadır. Elastiki kısmında ise lastik kullanılmaktadır.

Diğer tek kullanımlık malzemeler

Metalli yada metalsiz, mavi yada beyaz bone, maske, galoş, eldiven, ziyaretçi önlüğü gibi tüm tek kullanımlık malzemeleri buradan satın alabilirsiniz.


 

ANA MENÜ

Kaliteguvence.net


Kalite güvence.net